Pytania do DJ’a
Jak można zarezerwować termin?
Wstępnej rezerwacji terminu można dokonać telefonicznie.
Czy dojeżdża Pan samodzielnie na miejsce imprezy?
Tak, jestem mobilnym DJ’em i dojadę w każde miejsce.
Czy prowadzi Pan także konferansjerkę?
Tak, prowadzę zawodową konferansjerkę oraz różne konkursy i zabawy dla gości.
Jakie posiada Pan doświadczenie w prowadzeniu wesel?
Doświadczenie w prowadzeniu imprez, a w szczególności wesel, zdobyłem grając w zespole muzycznym. Z branżą rozrywkową związany jestem praktycznie od czasów szkolnych.
Czy mamy jakiś wpływ na wybór utworów, które pojawią się na weselu?
Tak, możecie Państwo sporządzić listę swoich ulubionych utworów oraz dostarczyć płyty CD.
Czy podczas wesela goście będą mieli możliwość zamawiania i dedykowania utworów?
Oczywiście, że tak. Można również zorganizować np. godzinny koncert życzeń.
Czy przewiduje Pan przerwy podczas wesela?
Blok muzyczny przeważnie trwa ok. 25-30 min. Przerwy na odpoczynek to ok. 7-10 min. Wyjątkiem są przerwy na posiłki główne, które trwają max. 25 min. Oczywiście, jeżeli zajdzie taka potrzeba blok muzyczny można przedłużyć nawet do 2 godzin.
Czy podczas przerw jest puszczana jakaś muzyka?
Tak, w tle słychać nastrojową muzykę instrumentalną.
Czy przed imprezą będzie wymagane dodatkowe spotkanie?
Tak, powinniśmy się spotkać w celu omówienia szczegółowego scenariusza imprezy. Jeśli takie spotkanie nie będzie możliwe, to wówczas możemy wszystko omówić drogą e-mailową.
Czy wymagane jest zapewnienie noclegu po imprezie?
W przypadku imprezy jednodniowej odbywającej się w odległości do 120 km od Kościana zapewnienie noclegu nie jest konieczne – bezpośrednio po jej zakończeniu pakuję sprzęt i wracam do siebie. Natomiast w przypadku imprezy dwudniowej (np. wesele + poprawiny) odbywającej się w odległości co najmniej 50 km od Kościana zapewnienie noclegu stanie się koniecznością.
Czy spożywa Pan alkohol podczas imprezy?
Nie, nie piję alkoholu. Od początku trwania imprezy, aż do jej zakończenia jestem całkowicie trzeźwy.
Tantiemy autorskie
Artyści, autorzy tekstów, producenci oraz muzycy są reprezentowani przez kilka organizacji wypłacających za ich twórczość wynagrodzenie. Są to m.in.: ZAIKS, ZPAV, STOART. Każda organizowana impreza wymaga uregulowania opłat tzw. tantiem autorskich na rzecz wyżej wymienionych organizacji. Obowiązek wniesienia należytych opłat za publiczne odtwarzanie muzyki (zgodnie z literą prawa oraz praktyką) spoczywa na ORGANIZATORZE IMPREZY.
Jeśli jest to przyjęcie weselne Organizatorem jest Pan Młody/Para Młoda. DJ nie jest organizatorem imprezy zatem nie jest uprawniony do zawierania stosownych umów w tym temacie np. umowy z ZAIKS. UWAGA! Warto jednak zapytać w lokalu, w którym ma odbyć się przyjęcie, czy ma on zawartą zryczałtowaną umowę i czy wliczają odpowiednią kwotę w koszt wynajmu sali na imprezę.
Portale weselne